юля балаева (ziziboom) wrote in saveoldkyiv,
юля балаева
ziziboom
saveoldkyiv

Відкритий лист

Президенту України Ющенку В.А.
міністру закондорнних справ України Яценюку А.П.
головi Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Огризко В.С.
міністру культури та туризму України Богуцькому Ю.П.

Громадяни України хочуть привернути вашу увагу до відвертого порушення законодавства у зв’язку з початком робіт зі зведення житлового будинку для представників МЗС у заповідній зоні міста Києва.

П'ятнадцятого липня 2004 року VII сесією XXIV скликання Київської міської Ради було прийнято рішення № 448/1858 «Про надання Міністерству закордонних справ України земельної ділянки для будівництва».

Цим рішенням Київська міська рада затвердила проект відведення вказаної земельної ділянки загальною площею 0,38 га Міністерству закордонних справ України , що згідно рішення КМР „Про правила забудови м. Києва" від 27 січня 2005 р. №11/2587, означає надання дозволу на будівництво.

Земельна ділянка на перетині пров. Десятинного та Пейзажної алеї, знаходиться на території Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ» (Постанова РМ УРСР від 18.05.1987 № 183 та відповідного рішення Київського міськвиконкому від 10.10.1988 №976), входить до меж архітектурного заповідника «Місто Володимира» та археологічного заповідника (рішення виконкому Київської міської Ради народних депутатів від 16.07.1979 №920).

За цією адресою розташовується пам'ятка археології – підмурки Західного палацу доби Київської Русі (Х ст., рішення Київського міськвиконкому від 17.11.1987р. №1112), що входить до комплексу пам'яток археології державного значення – дитинця стародавнього Києва. Дитинець стародавнього м. Києва з фундаментами Десятинної церкви (охорон. свідоцтво №137,згідно постанови РМ УРСР від 21.07.1965р. № 711.

Всі будинки, що оточують спірну земельну ділянку є пам'ятками старовини. Відповідно до ст.34 ЗУ «Про охорону культурної спадщини» територія ділянки є такою, що має охоронний статус та належить до земель історико - культурного призначення, знаходиться в охоронній зоні пам'яток археології загальнодержавного значення і потребує забезпечення необхідного режиму утримання та використання, а саме: проведення відповідних заходів консервації, реабілітації, реставрації і музеєфікації.

Будівництво житлового будинку на зазначеній території є злочином перед київською, українською та світовою спільнотою. Особливе занепокоєння викликає той факт, що замовником будівництва офіційно виступає Міністерство закордонних справ України, державний орган, від роботи якого в великій мірі залежить міжнародний авторитет України.

Звертаємось до Вас із закликом, звернути увагу на це злочинне будівництво, розпочате Вашими попередниками, та вжити заходи по припиненню проектування та будівництва на зазначеній території поки будівництво не зайшло занадто далеко, як у випадку будівництва розважального центру перед центральним стадіоном, та багатоповерхівки на дніпровських схилах по вулиці Грушевського.
Tags: Документи, Пейзажна
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments