igordaily (igordaily) wrote in saveoldkyiv,
igordaily
igordaily
saveoldkyiv

Барикади на Березняківській!

Сьогодні вранці, близько пів на дев'яту, не менше ніж 12 довгомірних вантажівок з бетонними плитами (паркан і фундамент), при підтримці 4 кранів і 1 бульдозера намагались знищити сквер з дитячим майданчиком по вулиці Березянківській, 12. Така величезна кількість техніки була необхідна, щоб швидко захопити територію, і забезпечити її захист від місцевих жителів.

"Перший будівельний альянс" – компанія-забудовник – розмахувала рішенням суду, який забороняв чинити перешкоди тут будувати. Втім, у забудовника не було дозволу на вирубку дерев.

Два крани вдерлися на дитячий майданчик, розгорнулися там, і заходитися розвантажувати привезене. Паралельно почали зрізати дерева. Втім, громадський спротив діяв теж швидко. Жителі моментально самоорганізувалися, блокували зрізання дерев. На землю встигла лягти лише одна плита. Втрачено близько півтора десятка дерев – болісно, але несмертельно для скверу.

Місцеві вдалися до блискучого тактичного маневру. Вони витягли зрізані загарбниками дерева на проїзжу частину вулиці Березняківської, таким чином заблокувавши рух по ній. Громадський спротив діяв тим знаряддям, яке він відбив у забудовника.

Міліція атакувала протестуючих. Міліціонери неофіційно визнавали, що їх поставлено тут підтримувати забудовника. Близько 40 (!) співробітників МВС намагалися розтягнути барикади, але були зупинені відчайдушним спротивом місцевих, при цьому була пролита кров. Близько 10 людей було затримано! Їх доправили у різні райвідділи. Декілька людей постраждали в бійці, в тому числі і вагітна жінка.

Після того, як приїхали телеканали, міліція відступила (отже, ТВ – наша зброя, гг). Були плюси, 5 канал, СТБ та ін..

За наявною інформацією, після втручання районної влади міліція відпустила затриманих. (уточнили - ні, не всіх, один дядько досі в райвідділку, суд завтра о 10.00 вул Кошица 3А, метро Харківська - скоріш за все, йдеться про 185-ту статтю, штраф).

Зараз на території скверу перебуває близько 150 місцевих мешканців, чергують наряди міліції, в тому числі і автобус з Беркутом у дворах, будівельники, прості работяги, відпочивають в холодку.

Вся механізована армада забудовника стоїть поруч, взявши сквер у облогу і створюючи перешкоди руху транспорту по сусіднім вулицям. Жителям погрожують нічною атакою.

Зараз вулиця перегорожена барикадою. Місцеві зміцнюють глибоко ешелоновану барикаду, і кажуть, що будуть перекривати вулицю доти, доки не буде прийнято рішення про заборону будівництва.

Фото тут http://picasaweb.google.com/ilutsenko/Bereznyakivska110608
Tags: Березняки
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 14 comments