?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

ОЧЕНЬ ВАЖНЫЙ документ
потому что крушители заборов (поневоле) - должны иметь позитивную программу, демонстрировать системный подход, чтобы к предлагаемым ими управленческим решениям было доверие и уважение.
http://kiev.pravda.com.ua/images/logo2print-ukr.gif

Меморандум київській владі

09.02.2009  14:24 __ Ігор Гурчик

Містобудівна політика, якою керується у своїх практичних діях київська влада, призвела до нинішнього кризового стану міста і це вже очевидно будь-кому.

Громадське об'єднання "Наша земля" звертається до представників всіх гілок української влади та політикуму, з наступними вимогами, реалізація яких дасть змогу зупинити процес знищення Києва, створить умови для гармонійного розвитку міста і поверне представникам будівельної галузі повагу людей.

Ми пропонуємо наступне: 

              Заходи щодо захисту історичного центру Києва. 

1. Затвердити та ввести у дію як самостійний документ історико-архітектурний опорний план Києва (ІАОП), в якому нарешті зафіксувати всі об'єкти культурної спадщини з відповідними охоронними зонами. Особливо це стосується історичного центру міста, для якого ІАОП та проект охоронних зон центральної частини міста необхідно розробити першочергово.

2. Внесення змін до діючого Генерального плану(ГП) та розробка нового ГП Києва-2020 дозволити лише при відповідності їх положенням ратифікованої Україною 07.09.2005р. "Європейської ландшафтної конвенції", та після затвердження, як окремого документу, і введення в дію ІАОП.

3. Запровадити мораторій на будь-яке будівництво в історичному центрі Києва до введення в дію ІАОП та проекту охоронних зон.

4. В рамках розробленого ІАОП повинні бути виокремлені заповідні зони центру м. Києва. Наприклад, Андріївський узвіз повинен розглядатися як цілісний проект історико-архітектурної заповідної території міста.

5. Ввести у дію заборону про будівництво в історичному центрі Києва будівель вищих за 6 поверхів старої історичної забудови.

6. При порушенні п. 6 та будівництві в історичному центрі міста будівель, які перевищують ліміт, ціна відшкодувань до бюджету міста повинна становити$1 млн. за кожний наступний метр.

7. Внести необхідні зміни до законодавства, які підвищили б рівень відповідальності аж до карної, за порушення статусу охоронних зон визначених ІАОП.

               Генеральний план м. Києва. 

8. Генплан Києва повинен отримати статус Закону та затверджуватись Верховною Радою України.

9. Головний архітектор м. Києва в обов'язковому порядку рекомендується та затверджується позачерговим спеціальним з'їздом СА.

10. Розробкою Генплану Києва повинні займатися кваліфіковані спеціалісти. Для цього до колективу розробників Генплану Києва мають бути запрошені лише професіонали, які мають належну професійну підготовку, і належний досвід роботи (стаж не менше 20 років).

11. Поіменний список кандидатів до групи розробників Генплану Києва має рекомендувати та затверджувати позачерговий спеціальний з'їзд Союзу архітекторів України (СА) з завчасною публікацією інформації в пресі та інтернеті.

12. Розмістити для вільного доступу на офіційному сайті КМДА ГП Києва, за виключенням секретної інформації.

Обов'язки Головного архітектора проекту (ГАП). 

13. Підвищити статус архітекторів-професіоналів на посаді ГАП. Надати Інструкції про ГАП статус ДБН.

14. Обов'язково створюється атестаційна комісія ГАП з членів СА, при СА, але не при керівництві СА.

15. Унеможливити зайняття посади ГАП особами з недостатнім рівнем освіти та професійного досвіду (кандидат на посаду ГАП повинен мати саме архітектурну освіту та професійний стаж не менше 10 років).

16. Максимально зменшити кількість узгоджень проектів, які замінюються іменною печаткою ГАП.

17. Наказ про призначення ГАП видається обов'язково.

18. ГАП та чиновники, що підписали дозволи, несуть повну особисту кримінальну та майнову відповідальність за прийняті та затверджені ними рішення.

                    Пропозиції щодо окремих процедур містобудування.

19. Підвищити до карної відповідальність за порушення проектної, та будівельної нормативної документації в сфері містобудування до рівня керівників проектних установ та Інститутів.

20. Ввести обов'язкову відповідальність власника, орендаря, замовника та виконавця за вихідні дані, погодження, та їх фальсифікації.

21. Ввести відкриті конкурси на проекти, повідомлення про які в обов'язковому порядку публікуються в офіційному друкованому органі та офіційних сайтах. Контроль СА над тендерами на проектні роботи. Встановити обов'язковий строк від оголошення до проведення тендера в 1 місяць.

22. Впровадити процедуру первинного розгляду питань землевідводів депутатами районних рад м. Києва. Депутати райрад поіменно приймають первинне рішення про передачу землі під забудову, яке вже потім передається до Київради.

23. Запровадити обов'язкове поіменне голосування за землевідводи в Київраді з обов'язковою трансляцією засідань Київради за допомогою WEB-камер в реальному часі.

24. Запровадити відкриті засідання Містобудівної ради Києва, на яких мають право знаходитися представники громадських організацій та ЗМІ, з обов'язковою трансляцією засідань Містобудівної ради за допомогою WEB-камер в реальному часі.

25. Обов'язкове розміщення всієї необхідної землевідвідної, містобудівної та проектної документації на сайті Київради для незалежного контролю громадськістю.

                          Процедури громадських слухань щодо забудов. 

26. Забудовник зобов'язаний заздалегідь передати ініціативній групі, обраній на загальних зборах місцевої громади, комплект необхідної проектної документації для проведення в разі необхідності незалежної попередньої експертизи запропонованої забудови. Висновки цієї експертизи виносяться на громадські слухання.

27. Забудовник та райдержадміністрація зобов'язані заздалегідь повідомляти ініціативні групи про проведення слухань і зміни у документації, як письмово, так і на загальнодоступному інтернет-сайті.

28. Встановити карну відповідальність за фальсифікацію результатів громадських слухань.

29. Громадські слухання повинні проводитися в залах, що розташовані у будівлях райдержадміністрацій.

                        Захист зелених та рекреаційних зон м. Києва. 

30. Для захисту та збереження зелених зон Києва необхідно збільшити оцінку намічених на вирубку в процесі будівництва зелених насаджень у 100 разів.

31. Категорично заборонити будівництво багатоповерхівок в рекреаційних зонах вздовж берегу Дніпра. Дозволити будівництво не ближче 100 метрів від зрізу води.

Ігор Гурчик

Comments

( 21 comments — Leave a comment )
igordaily
Feb. 8th, 2010 12:05 pm (UTC)
я бы еще ввел норму про обязательные объявления о гром. слуханнях на сайте киеврады и также ввел норму запрещающу. выдавать дозволы без всех необходимых документов
felis5
Feb. 8th, 2010 01:32 pm (UTC)
крушители заборов (поневоле) - должны иметь позитивную программу, демонстрировать системный подход, чтобы к предлагаемым ими управленческим решениям было доверие и уважение +1
может, использовать http://www.petition.org.ua/ как инструмент поддержки Меморандума?
развесить текст везде, где только возможно и дать ссылку на http://www.petition.org.ua/ - возможность поддержать эти идеи?
igordaily
Feb. 8th, 2010 02:35 pm (UTC)
если кто-то повесит, я не против, только документ сырой, а спешить некуда
catkiev
Feb. 8th, 2010 02:40 pm (UTC)
Сподобалось. Ігор молодець. Додаю на Забудові.NET як постійну сторінку :-)
по п. 4. Хотілось би його росписати якнайширше - визначити перелік та межі цих заповідних зон, включивши якомога більше таких зон. Лавра, Андріївський, Київська фортеця та всі її об'єкти, пам'ятник магдебурзькому праву, контрактова площа і т.д.
і відобразити це у Генплані.

непогана пропозиція і щодо http://www.petition.org.ua/. і постійний лінк на цю сторінку.
felis5
Feb. 8th, 2010 03:13 pm (UTC)
Генплан Києва
"Уже за тиждень розпочне свою роботу сайт Генерального плану Києва.
"В інтернеті він буде знаходитися за адресою grad.gov.ua, запустимо сайт 15-16 лютого. Спочатку буде лише текстовий опис планів до 2025 року, а після 20 лютого вже з'являться картинки"
зараз саме доробляють форум, на якому кияни зможуть обговорити, що, де і коли потрібно будувати в Києві.
Міські чиновники обіцяють врахувати зауваження киян." - нє может бить!!!
http://kiev.pravda.com.ua/news/4b6fce3f559df/
igordaily
Feb. 8th, 2010 03:15 pm (UTC)
Re: Генплан Києва
ги
catkiev
Feb. 8th, 2010 03:37 pm (UTC)
Re: Генплан Києва
"на якому кияни зможуть обговорити, що, де і коли потрібно будувати в Києві.
Міські чиновники обіцяють врахувати зауваження киян"

хаха три рази. розігналися вони нас слухати. Хоча як запрацює - треба буде там пописати всім і не по повідомленню в день, а штук по 10-15. нехай читають. Бо вони 100% підпряжуть "своїх" людей писати все що можна ЗА забудову історичного центру тощо.
orsana06
Feb. 8th, 2010 07:30 pm (UTC)
Отличный текст, можно перепостить на пару форумов и клубов?
igordaily
Feb. 9th, 2010 12:29 am (UTC)
ессно, если вы не робот
orsana06
Feb. 9th, 2010 06:03 pm (UTC)
А что, я похожа на робота? :)
У меня только еще вопрос - а что предполагается с этим делать? В смысле дальнейших действий. Собирать подписи, передавать куда-то, публиковать?
Мне кажется, было бы правильно опубликовать в "Газете по-киевски", собрать подписи, и передать в КГГА (публиковать обязательно, чтобы потом Ленька и компания не сделали вид, что ничего и не было...
И вообще, поднимать шум по-максимуму. Возможно, устроить митинг наподобие московского, (тут была про это тема), привлечь как можно больше СМИ и передать это все Леньке публично...
igordaily
Feb. 9th, 2010 08:13 pm (UTC)
я бы с удовольствием опубликовал бы это в ГПК (после толковой доработки, конечно)

вы не знаете, как это сделать бесплатно?
orsana06
Feb. 9th, 2010 10:54 pm (UTC)
Вот честно - не знаю. Наверное, позвонить или написать в редакцию. Они часто публикуют материалы на эту тему. Возможно, связаться с Михаилом Кальницким - они недавно опубликовали его статью на эту же тему: http://derybanu.net/2010/01/14/oni-gibnut-myi-bezdeystvuem/ Если вдруг не знаете - это известный историк, киевовед. Кстати, он, наверное, может и подсказать дальнейшие действия. Найти его можно тут: http://mik-kiev.livejournal.com/
Вы знаете, я даже готова скинуться на небесплатную публикацию.
Кстати, вот еще подумалось - привлечь известных людей. Например, Лада Лузина - я уверена, что она поддержит. В общем, поднимать шумиху по-максимуму, чтобы упыри не могли отсидеться и сделать вид, что ничего не заметили.
Знаете, я ненавижу зеленых, ненавижу искренне и глубоко, но по части организации митингов, и привлечения к себе внимания, возможно, стоит у них поучиться. Они умудряются даже свои на не очень многочисленные митинги привлечь кучу журналистов и раздуть такой общественный резонанс, что мало не покажется...
igordaily
Feb. 9th, 2010 08:15 pm (UTC)
гг, про робота - просто роботы часто комментируют в таком духе типа хороший пост, со всем согласен))
очень хорошо что вы не робот, словом
orsana06
Feb. 9th, 2010 10:54 pm (UTC)
:))
alles_gleich
Feb. 8th, 2010 09:47 pm (UTC)
По поводу позитивной программы +1
Иначе, учитывая планы монстростроителей на ближайшее будущее, сносом заборов придется заниматься 24 часа в сутки (вот, например, подборка только по отелям: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=351e61e5c737899a49d4f6b14a0ec571&mode=hybrid&t=806884).

Текст правильный, хотя и сырой. Единственный вопрос - а каков механизм практической реализации всех изложенных в нем предложений? Там ведь идет обращение сразу "ко всем ветвям власти" с требованием "всего и сразу" - соответственно, каждому конкретному чиновнику или депутату будет легко съехать (а я что? я за. но это не в моей компетенции и тд). И в результате даже при внешнем одобрямсе на деле все будет спущено на тормозах.

Сейчас вот активисты с Малышко собрали по 1000 подписей и подали в порядке местной инициативы 2 пропозиции в Киевсовет, которые он по закону обязан рассмотреть (возможно уже 18.02): про отмену землеотвода и мораторий на застройку зеленых зон вообще (http://kiev4you.org/index.php/the-news/1-latest-news/475--lr-). Понятно, что при нынешнем составе совета шансов на позитивное решение немного, но имхо это шаг в правильном направлении. Как минимум, если поднять щум вокруг голосования по этим вопросам, у депутатов, проголосовавших "против", отмазаться и свалить ответственность на других уже не получится. Такая себе проверка на вшивость :)

И торопиться, думаю, стоит. Выборы в мае весьма вероятны, и очевидно, что леня на них пролетит. Надо думать, как заставить тех, кто придет вместо него, выполнить наши требования. После выборов будет сложнее.

Опять же, Генплан собираются принять до конца года. Неужели нет более эффективных методов повлиять на его содержание, чем спамить на их форуме? Ведь очевидно, что тамошние обсуждения никто всерьез принимать не будет - ну максимум, учтут пару мелких замечаний для виду.
igordaily
Feb. 9th, 2010 12:34 am (UTC)
про все думать несыла
но надо
felis5
Feb. 9th, 2010 11:36 am (UTC)
Надо думать, как заставить тех, кто придет вместо него, выполнить наши требования. После выборов будет сложнее.
+ очень много
надо этот меморандум предъявлять каждому уебку (зачеркнуто) кандидату в мэры, горсовет, райсоветы Киева и требовать подробных и внятных комментариев по каждому вопросу. надо их заставить пиарить разумные идеи в ходе их же предвыборной агитации.

я понимаю, легко сказать, что надо, скажите как...
прежде всего, мне кажется надо бы скоординировать усилия хотя бы в и-нете. т.е. должен быть сайт-зонтик с ссылками на все сообщества, которые в той или иной мере защищают город от разрушения. их уже достаточно много, не все знают о существовании друг друга.

возможно, такой меморандум было бы неплохо сделать в двух вариантах: detailed & short. вариант short - как инструмент для http://www.petition.org.ua/, коротких листовок, стикеров и т.д. в печатной продукции - обязательно адрес сайта.

наверное, надо обращаться в вузы, в различные хобби-комьюнити, к их лидерам. к велосипедистам, например. в творческие союзы - художников массово выбрасывают из мастерских в центре. к братьям Капрановым тем же.

и, наверное, к весне, как потеплеет, приучаться выходить на улицы, чтобы где-то к 22-23 мая можно было собрать натовп побольше в поддержку вменяемых идей по развитию города. и журналистов позвать побольше. и иностранных. и телеканалы.

сорри за сумбур, если что.
alles_gleich
Feb. 9th, 2010 10:50 pm (UTC)
Предлагаю в качестве "зонтика" использовать http://saveoldkyiv.org - собственно, это было одной из целей его создания.

И действительно начинать активную ПР-кампанию, в т.ч. (возможно, даже в первую очередь) в оффлайне.

Кстати, по поводу велосипедистов. 29 мая будет очередной велодень, а это несколько тысяч потенциально близких по духу людей, которые УЖЕ соберутся в центре. Плюс это день Киева. Имхо, идеальное время для масштабной акции. Например, сделать "живую цепь" вдоль днепровских склонов в знак их защиты от застройки?

Вобщем, по-моему в этом направлении надо двигаться. Единственное, здесь неподходящее место для обсужлений: во-первых, неудобно (все-таки ЖЖ для другого предназначен), во-вторых, это сообщество довольно активно мониторится застройщиками (даже комменты вычитывают - недавно убедился). Предлагаю либо закрытую гугл-рассылку (в принципе, насколько мне известно, у ЗСК уже есть такая), либо форум (могу поднять phpBB на saveoldkyiv.org).
felis5
Feb. 10th, 2010 08:07 am (UTC)
ну да, saveoldkiev.org у меня в списочке вниже на первом месте.
"Предлагаю либо закрытую гугл-рассылку"
вы уж как-то это... подскажите, как присоединиться к закрытому обсуждению, если что. по поводу закрытости согласна.
я думаю, такая акция 29 мая, о который Вы говорите, это хорошая мысль и не будет считаться агиацией в последнюю субботу перед выборами, т.к. не за кандидата, а за идею.
igordaily
Feb. 9th, 2010 04:01 pm (UTC)
оооо спасибо
( 21 comments — Leave a comment )

Profile

saveoldkyiv
Збережи Старий Київ
Збережи старий Київ

Latest Month

August 2017
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner