magdalena_kiew (magdalena_kiew) wrote in saveoldkyiv,
magdalena_kiew
magdalena_kiew
saveoldkyiv

АРТЕМА, 55: ТЕРМІНОВО!Будинок по вул. Артема 55 цьогоріч відсвяткує своє 100-ліття. А може й не відсвяткує...

У першому поверсі будинку розташовано магазин "Свіжий хліб та Київські торти" і от як раз під нього почав підкоп новий власник підвалів будинку - вдень і вночі фундамент будинку ретельно розбивають відбійними молотками. Вже з'явилися тріщини у стінах. 

Позавчора приїздив такий собі пан С. Новгородський, перший заступник начальника Головного управління охорони культурної спадщини, який, глянувши на будинок, сказав, що він не вартий того, щоб носити звання пам'ятки архітектури і час, мовляв, з нього цей статус знімати.

Це означає одне - будинок збираються зруйнувати. А тим часом - це прекрасна, міцна будівля, колишній прибутковий будинок купця Бражникова (у дворі будинку і сьогодні стоїть і прекрасно себе почуває садиба Бражникова).

Звісно, наш хлібний, в який ми ходимо вже у четвертому поколінні  - це не Прорізна, але це - наш квартал, у якому ми росли, і наш рідний хлібний. Ми боремось, але сил не вистачає. Якщо хтось захоче допомогти нам - прошу звертатися до мене.

Паркан біля хлібного вже декілька разів валяли мешканці будинку та вантажники магазину. Щоразу він за ніч постає наново.Цегла у дворі для побудови нових фрагментів несучих стін, які, напевно, вже не знадобляться, бо будинок ризикує завалитись від злочинних "ремонтних" робит.

 

Садиба Бражникова у дворі:
 

Вчора вдалося зняти вивантаження будматеріалів:Сьогодні була бійка між жителями будинку та качками-"охоронцями". Приїхала міліція, склала акт. Роботи припинили. Що буде завтра - не знаємо.


Tags: Артема, Центр
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments