varto_ua (varto_ua) wrote in saveoldkyiv,
varto_ua
varto_ua
saveoldkyiv

Історія інвестицій у будинок на Аскольдовій

Друга історія конфлікту між групою "Донецьких" (Ахметов-Колесніков-Клюєв) і групою "РосУкрЕнерго" (Фірташ-Льовочкін-Хорошковський) - це будівництво житлового будинку на місці колишнього дитячого садочку біля Аскольдової могили в Києві. Це - одне з найкозирніших місць у столиці. Поряд розташований скандально відомий будинок Грушевського 9-а, де побудовані найдорожчі квартири Києва.

Декілька років тому депутат Василь Горбаль запланував звести там 18-поверховий житловий комплекс на 48 тисяч квадратних метрів. Партнером Горбаля став Вагіф Алієв, що, як вже повідомлялося, веде будівельний бізнес Фірташа.

Горбаль мав внести у спільний бізнес майданчик, а Алієв (тобто Фірташ) - гроші. Розподіл часток - 50% на 50%.

Однак виявилося, що Горбаль заклав цю землю під заставу по одному з кредитів у тоді ще власному Укргазбанку. Алієв цього не знав - а коли дізнався, то дуже обурився. І переписав на себе частку Горбаля. За це Горбаль вивів на свою третю структуру земельну ділянку.

Почалася грандіозна сварка, яка продовжилася уже після перемоги Януковича. На боці Алієва і Фірташа вписався Хорошковський. Паралельно адміністрація президента вивела Горбаля з гри, відправивши його у "заслання" губернатором до Львівської області.

Відчуваючи, що його бізнес забирають з-під носа, у Горбаля не знайшли нічого кращого, ніж шукати підтримки в конкурентів групи "РосУкрЕнерго". Він звернувся по допомогу до Вадима Новинського - молодшого бізнес-партнера Ахметова.

Очікується, що Новинський також стане партнером в частці Горбаля, яка у нього залишилася в Укргазбанку. Після рекапіталізації Укргазбанку в 2009 році він став державним, а Горбаль з компаньйонами зберіг 12%. Коли Янукович став президентом, Горбаль розраховував сформувати лояльну до себе наглядову раду та поступово повернути собі контроль на власним дітищем. Але в підсумку до наглядової ради не потрапив жоден представник Горбаля! А на його претензії товариші по партії порадили Горбалю мовчати, натякаючи, що за оборудки часів фінансової кризи можна нарватися і на кримінальну справу.

Так Горбаль відчув, що став ягням на заклання, якого мали розтягнути сильніші та більш високо працевлаштовані соратники.

http://www.pravda.com.ua/articles/2010/09/24/5409700/
Tags: Аскольдова могила
Subscribe

 • бойкот биллы

  Билла снова начала строительные работы на месте детской площадки на Позняках. В связи с этим стоит объявить им бойкот. Для распространения инфы…

 • Готелі на Подолі

  Цікаво, скільки поверхів буде у цих готелів на низенькій затишній вулиці Сагайдачного та на Боричевому: ТОВ "Епоха-К" Київрада продала 0,218 га на…

 • аскольдова

  Сьогодні о 8 ранку мешканці однієї з квартир за адресою вул.І.Мазепи 11а прокинулись від гучного вибуху: в одну з кімнат залетів шмат труби з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments