cataracty (cataracty) wrote in saveoldkyiv,
cataracty
cataracty
saveoldkyiv

PRESS-RELEASEАкція протесту «ЗБЕРЕЖИ ІСТОРІЮ!»

29 вересня 2007 року, 14-00, перетин Пейзажної алеї та Десятинного провулку.

Організатор: ініціативна група мешканців Києва.
Координатори: Ганна Нароніна, Юлія Голишкова, Анастасія Репицька, Максим Побережський та інші.

Мета акції: привернути увагу мешканців Шевченківського району, киян та гостей міста до цинічних та вандальських планів забудови земельної ділянки на розі Десятинного провулку та Пейзажної алеї. Як відомо, ця територія розташовується в Центральному історичному ареалі міста, в архітектурній, археологічній охоронних зонах, в межах Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ", на території пам'ятки археології місцевого значення "Культурний шар міста Володимира IХ-1 пол. ХIII ст.ст.", взято під охорону рішенням Київського міськвиконкому від 10.10.1988 р. № 976

Очікувана кількість учасників: 300-350 осіб
Тривалість: 2 години

Заплановані виступи: юристи, архітектори, археологи, історики, мистецтвознавеці.

Організатори також зачитають відкритого листа до Президента України Віктора Ющенка з вимогою законодавчо заборонити забудову історичного центру Києва.
Усі бажаючі зможуть висловитись з приводу зведення будинку МЗС у заповідній зоні старого Києва.
Під час акції буде проведено перформанс «Вбивство історії». Журналісти, які прийдуть на акцію, отримають у подарунок пам’ятні знаряддя вбивства.
Ініціативна група звернулася за підтримкою до відомих київських діячів культури та мистецтва. Їхні коментарі з приводу запланованої забудови подані нижче.

Ксенія Гнилицька, художник:
- Велика Житомирська та Пейзажна алея - це найкраще зелене місце в Києві. Це гордість усіх киян. Тут гріється на сонечку столична інтелігенція, збирається молодь, це найкраще місце для романтичної прогулянки. Та що там, цими схилами ходив іще Ярослав Мудрий. Врешті решт, Пейзажну плануються забудовувати не вперше. І на Поскотині колись стояли будинки. Але їх поглинуло листя. Я щиро сподіваюся, що дерева знову переможуть.

Леся Хоменко, художник:
-Київ має лишатись місцем для життя, а не для існування людей та розташування престижних установ. Я вже 15 років гуляю по Пейзажці, це одна з найяскравіших фішок нашого міста. Коли до нас приїжджають друзі з-за кордону - ми найперше показуємо їм це місце. І вони назавжди закохуються у Київ. Це справжня родзинка української столиці, її не можна руйнувати. Це був би злочин проти історії, злочин проти культури. І забудовники мають це усвідомлювати, адже чому б тоді у Софії не збудувати якесь елітне житло? Має бути щось святе, на що не можна зазіхати. Звичайно, місто росте та потребує забудови. Але будувати слід на околицях. Адже центру, все одно, всім не вистачить.

Сергей Климовский, історик та археолог, кандидат історичних наук.
Пейзажная аллея - это уже исторически сложившееся место отдыха и
общения киевлян, а также уголок природы старого Киева и его
культурного поля. Ее застройка - это ограничение нашей свободы и
возможности общения, в конечном итоге, ухудшение качества нашей
жизни, превращение города в барак временного пребывания. В целом,
уплотнение застройки - возврат к тесноте городов средневековья, но
без их внутренних двориков. Если МИДу так нужен дом в центре, то почему бы его не возвести напротив министерства, ряд с памятником княгине Ольге?".

Володимир Нестеренко, письменник:
- Строительство в том месте и в том виде, в котором оно происходит в Киеве, уничтожит Древний город. Останутся места с теми же названиями, но истории нести они не будут. С такими темпами скоро заасфальтируют Поскотину, фундамент Десятинной, а затем и Софиевскую площадь. Сначала кусочек, а затем и всю территорию Софиевского Собора. Повторяются события 30-х годов, хотя подобным хищническим образом не застраивали даже большевики.

Олександр Ворошило, директор видавництва «Буква і цифра»:
-Я проти будь-яких забудов у старій частині міста. Треба поставити крапку і зупинитися до появи людей, які зможуть адекватно оцінити вартість всіх цих циклопічних бетонних уродів, що постійно виникають як гриби по всьому центру. Поки що враження, що в архітектурних начальниках ходять жлоби, яким нічого, крім хабарів, від життя не треба. Загалом. мені здається. що центр балансує на межі колапсу. Зараз він ще тримається якось, але ще парочку «майданів» з «ретроградами» – і йому настане пиздець. Київ перетвориться на який-небудь Маріуполь чи Хмельницький. Без обличчя, таке щось бетонне-промислове, жлобське.

Оксана Забужко, письменниця:
- Маємо усвідомити просту істину: Києвом правлять варвари. Звичайні печерні дикуни, тільки озброєні, замість кам’яних сокир, великими грішми. Двотисячолітня історія Києва для них пустий звук, вони її не знають, не цінують і не відчувають до неї жодної пошани. Від своїх попередників – сталінських опрічників, які висадили тут у повітря близько 300 церков і знищили більшість барокових та сецесійних ансамблів, - сьогоднішні «каліфи на годину» відрізняються хіба тим, що руйнують «без вибухів», тихою сапою, - аж доки одного дня спантеличені кияни не виявляють, що їхнє «вічне місто» уже куди більше нагадує Гонконг чи Боготу, аніж східноєвропейський «другий Єрусалим», і що Шевченків «святий Київ наш великий» фізично більше не існує. Чого не потрапили зробити з «Богохранимим градом» ні Батий, ні Сталін, те здійснюється тепер на наших очах. І чим ми зможемо виправдатися перед нащадками? Які доказі залишимо майбутнім киянам, що ми, сьогоднішні, були не такими самими варварами, як ті, хто тут правив?


Віталій Малахов, режисер:
-Я категорически против застройки этой местности! Это кощунственно, нарушать гармонию территории древнего Киева, коим является Пейзажная аллея.

Володимир Цибулько, письменник:
-Я вважаю, що перш за все необхідно переглянути усі будівничі проекти, дозволи на які видавалися, так би мовити, у часи непрозорих рішень. Усі ці проекти потребують нового перегляду. Крім того, владі Києва вже давно час подумати про Генплан забудови столиці. Тому що до його створення будь-які забудови у стародавньому Києві фактично розривають історичне середовище і зібрати його потім буде неможливо.

Олексій Бриль, член містобудівної ради:
-Прошу запомнить этот день, когда мы приняли решение о застройке Пейзажной аллеи. Никакой прекрасный фасад не сможет оправдать здесь появление экрана, который нанесет ущерб пространству аллеи. Видовые точки будут оборваны.

Арсен Савадов, художник:
- Пейзажную аллею в Киеве можно сравнить с "Английским живописным парком" в Мюнхене, сюда приходят отдыхать душой. Абсурд и варварство строить в таком месте жилой многоэтажный дом.

Катерина Стукалова, мистецтвознавець
-Уже несколько лет киевляне пытаются спасти Пейзажную аллею, препятствуя так называемому «восстановлению», а, точнее говоря, новострою Десятинной церкви. Тем более шокирующей стала новость, что, несмотря на общественное внимание, прикованное к этому месту, киевские власти не постеснялись дать разрешение на строительство в непосредственной близости от фундамента Десятинной многоэтажного жилого дома. Архитекторов, дающих разрешение на строительство, не останавливает даже то, что эта постройка перекроет столь важную для киевского ландшафта панораму на Андреевскую церковь. Учитывая, что дом предназначается для работников МИДа, возглавляемого одним из руководителей блока «Наша Украина/Народная самооборона», на словах активно поддерживающего гражданские свободы и ограничение произвола чиновников, хотелось бы надеяться, что протесты жителей Киева возымеют свое действие и это строительство так и останется на стадии предпроектногопредложения.


Світлана Поваляєва, письменниця:
- Насправді у мене вже немає сили коментувати всі ці забудови. Здається, що все марно, що це пришестя Хама, і бидло, яке все це робить, нічим не зупинити. Думаю, що непогано було б цю космічну команду, яка все це зініціювала, відправити кудись на Місяць і нехай там будують бізнес-центри та підземні паркінги. Це дійсно болісно, це мій Київ, який зруйновано вщент, який пішов під землю, лишивши на поверхні смітник. Хоча, можливо, ситуацію врятувало б збройне повстання.

Игор Мельничук, музикант, учасник групи «Брати Гадюкіни»:
- Я против того, что места, где можно отдыхать и вдохновляться, превращаются в банальные жилые массивы, не говоря уже о местах исторических, пропитанных атмосферой древнего города.

Дмитро Максименко, фотограф:
- В исторической части города производится строительство непонятной этажности, тем более в заповедной зоне. Это показатель дурного вкуса. Лучше бы там сделали застройку с легкими конструкциями, не портящими ландшафт заповедника.

Марк Білорусець, поет, перекладач:
- Впечатление, что мы опять хотим украсть у самих себя. Не много в Киеве осталось мест, создающих своеобразие города. Неужели исторический Киев превратится в элитно-спальную резервацию? Ну да, конечно важно, чтобы дом МИДа смотрел на Андреевскую церковь и город Владимира, лишая этой возможности всех других, не причастных к дипломатии. Одно из самых красивых мест города – Пейзажная аллея – может исчезнуть навсегда, на радость дипломатам, архитекторам, киевлянам?!

Мирослав Кувалдин, тв презентер:
- Пейзажная аллея - место знаковое не только лично для меня, но для многих других, прошлых, настоящих и будущих поколений, ибо территория эта уникальна. Сюда приходят посмотреть на горизонт, встретить закат, подышать атмосферой этого замечательного места, вдохновиться ею. И эту гармонию хотят поломать, превратив в банальный жилой массив.

Вадим Скуратівський, письменник:
-Те що відбувається нині у Києві, я маю на увазі усі ці забудови, інакше, ніж архітектурне варварство, не назвеш. Я вважаю, що українці, та не тільки українці, а й усі слов’яни мають виступити проти цього квазіархітектурного варварства.
Кияни вийдуть на захист історії

29 вересня сотні киян вийдуть на акцію протесту «Збережи історію!» проти побудови багатоповерхового будинку на території історично-археологічного заповідника «Стародавній Київ».
Мешканців столиці серйозно стурбували варварські плани керівників міста, які дали дозвіл на будівництво сучасного будинку у історичному ареалі Києва. Кияни висловлюють сумнів щодо проведення археологічної експертизи, та заявляють про недовіру до її висновків.
Організаторами акції виступили члени ініціативної групи – небайдужі мешканці Києва, які дізналися про плани забудови через Інтернет.
Мета акції: привернути увагу мешканців Шевченківського району, киян та гостей міста до цинічних та вандальських планів забудови земельної ділянки на розі Десятинного провулку та Пейзажної алеї.
Учасники акції вимагають:
- переглянути усі містобудівні рішення, які приймалися у минулі роки, відомі «непрозорістю» та продажністю;
- законодавчо заборонити забудову історичного центру Києва;
- перевірити діяльність контролюючих служб;
- відмінити рішення містобудівної ради, яким було попередньо затверджено проект забудови ділянки на перетині Пейзажної алеї та Десятинного провулку;
- звернути увагу на інші проекти забудов Старого міста , які шкодять історичному ландшафту столиці, серед яких запланована забудова Андріївського узвозу.
Під час акції, яка триватиме приблизно дві години, плануються виступи київських архітекторів, археологів, істориків та мистецтвознавців з приводу вандальських планів забудовників. Крім того, буде проведено театралізований перформанс «Вбивство історії». Всі журналісти, які прийдуть на акцію, отримають пам’ятні знаряддя вбивства. Організатори також зачитають відкритого листа до Президента України Віктора Ющенка з вимогою законодавчо заборонити забудову історичного центру Києва. Всі бажаючі зможуть висловитись з приводу зведення будинку МЗС у заповідній зоні старого Києва.

Свою підтримку учасникам акції вже висловили діячі української культури та мистецтва: доктор філософських наук Мирослав Попович, письменники: Оксана Забужко, Світлана Поваляєва, Володимир «Адольфич» Несторенко, Володимир Цибулько, Олександр Кабанов, перекладач Марк Білорусець, режисери Віталій Малахов та Олександр Шапіро, художники: Арсен Савадов, Ксенія Гнилицька, Леся Хоменко та інші.

Нагадаємо, що проект забудови земельної ділянки на розі Десятинного провулку та Пейзажної алеї було прийнято на засіданні містобудівельної ради м. Києва 12 вересня 2007 року. Замовником будівництва є Міністерство закордонних справ України. Згідно з проектом, будинок має з’явитися на земельній ділянці площею 0,38 га. Автором проекту виступив архітектор Андрій Пашенько, який під час слухань не приховував, що запланований будинок повність змінить існуючий архітектурний ансамбль алеї.

У багатоповерховому будинку планують жити співробітники МЗС України. На даху цієї будівлі планують розмістити басейни, а на двох підземних поверхах, згідно проекту, облаштують паркінг, що вміщуватиме 104 автомобілі.
Інформація для ЗМІ

Кияни вимагають зупинити чергове протиправне будівництво, що руйнує заповідний історичний центр столиці!

В суботу, 29 вересня о 14.00 на розі Десятинного провулку та Пейзажної алеї відбудеться акція протесту проти незаконного будівництва в центрі історичного«Міста Володимира», на території Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», в археологічній та архітектурній охоронних зонах, дисонансної немасштабної споруди чергового «елітного житлового будинку».

Рішенням Київради від від 9 березня 2006 року було скасовано надання Міністерству закордонних справ України земельної ділянки для будівництва і вирішено включити територію на розі Десятинного провулку та Пейзажної алеї, до зеленої зони загального користування району. І це рішення досі скасовано не було. Але 12 вересня 2007 року Київська архітектурно-містобудівна рада прийняла попередній проект забудови цієї території. У багатоповерховому будинку, який згідно намірів містобудівників має з’явитися біля колишньої Десятинної церкви, планують жити співробітники МЗС України. На даху цієї будівлі планують розмістити басейни, а на двох підземних поверхах, згідно проекту, облаштують паркінг, що вміщуватиме 104 авто.

МЗС не вперше намагається прибрати до рук ласий шматочок столичної землі. У 2004 році міністерству вже вдалося отримати права на забудову, але за два роки громадськість та здоровий глузд перемогли прагнення «дипломатів» до престижу.

Українська спільнота обурена системними варварськими діями міської влади, її цинічним розпродажем та спотворенням найдорожчого - вічних культурних цінностей не тільки киян, а й всіх українців – дарованого Богом культурного ландшафту историчного Києва. Спільні дії влади та забудовників ми приймаємо як виклик цивілізованому, свідомому суспільству.

Обурені відомі представники сучасної української культури та мистецтва: письменники та публіцисти, історики та мистецтвознавці, архітектори та художники, режисери та фотографи, видавці та перекладачі. Представники мас-медіа - ми сподіваємося на вашу підтримку. Донесемо до суспільства правду про чергове нищення культури українського народу, що вчиняє діюча київська міська влада.

До акції протесту не причетна жодна з політичних сил. Фінансування здійснюється за власний кошт членів Ініціативної групи.

Не дозволяйте владі поховати українську історію!
Підтримайте акцію протесту!

Коментарі українських діячів культури та мистецтва з приводу запланованої забудови ви знайдете у доданому файлі.
За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до координаторів заходу.

Контакти координаторів:
ГаннаНароніна +38 067 320 1390
Юлія Голишкова - +38 050 230 3869
Ініціативна група мешканців Києва
Tags: Акції, Пейзажна, Солідарність
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 10 comments