olexsandrdyadyk (olexsandrdyadyk) wrote in saveoldkyiv,
olexsandrdyadyk
olexsandrdyadyk
saveoldkyiv

ІННОВАЦІЙНІ МИЛЬНІ БУЛЬБАШКИ ПОПОВА

(АБО ГУЛЯЙ КУПЄЧЄСТВО – ВСЕ ОПЛАЧЕНО З БЮДЖЕТУ)

Владою Києва широко розпіарено такий собі супер-пупер інноваційний проект, у порівнянні з яким тускніють навіть американська «Силіконова долина» та російське «Сколково, а саме – «Створення інноваційного парку «БІОНІК Хілл».

Згідно утвореному шуму - це просто чудо – робочих місць буде створено немєряно, Білл Гейтс ридає разом із збанкрутілим Майкрософтом, а дєньжат у бюджет Києва потече стільки, що дівати буде нікуди.

Як киянин, я неймовірно зрадів таким перспективам, проте, бентежило одне «але» - я ніде не міг знайти належне обґрунтування всім цим райдужним картинам «світлого майбутнього». Не знайшовши таких доказів, я звернувся до першоджерела – сайту цього проекту http://www.bionic-hill.com на якому розміщена його офіційна презентація, яку можна вільно скачати. На сторінці 55 наведено данні про те, що має бути збудовано. Я обрахував структуру цільового призначення площ, що будуть збудовані.

Площа об’єктів, що мають бути збудовані і їх структура за цільовим призначенням

Заплановано збудувати, кв.м.

Відсоток у загальній площі будівництва, %

Квартири і котеджі

230000

37,6

Школа і дитсадки

15000

2,5

Торгівельно-розважальний центр

15000

2,5

Спорткомплекс з басейном

3000

0,5

Паркування автомобілів

12500

2,0

Бізнес-центри

225000

36,7

Університет і науковий центр

25000

4,0

Виробнича зона

75000

12,2

Готель

12000

2,0

Всього

612500

100

Проект презентовано не просто як інвестиційний (бо таких проектів у Києві сотні), а саме як інноваційний. Згідно ст. 1 Закону України «Про інноваційну діяльність» - інноваційний продукт - результат науково-дослідної і (або) дослідно-конструкторської розробки, що відповідає вимогам, встановленим цим Законом.

Але хіба є інноваційним, проект, у якому для створення інноваційного продукту відводиться аж 4 % площ і то без жодних гарантій того, що після завершення будівництва їх не продадуть під офіси, а дійсно розмістять університет чи наукові лабораторії? Так само як немає жодних гарантій того, що в 12,2 % начебто виробничих площ будуть розміщені виробництва надсучасних комп’ютерних чіпів, а не столярний цех, чи хімчистка (у Києві безліч випадків коли починали будувати начебто фонтани і аквапарки, але потім чомусь будувались житлові багатоповерхівки і торгові центри).

Виникає питання – а для чого взагалі тоді була потрібна вся ця «інноваційна» лапша? Відповідь дуже проста - якщо всі інші київські забудовники зовнішні інженерні мережі будують за власний рахунок, то згідно рішення Київради від 08.02.13 № 3/9060 «Про бюджет міста Києва на 2013 рік» на будівництво дороги і інженерних мереж до цього приватного «котеджного містечка» має бути вбухано 216,7 млн. грн. наших, киян, бюджетних коштів. Тобто «інноваційний міф» вмалювали з єдиною метою – видурити з Київського бюджету ці 216 млн.

Це майже вдвоє більше чим на капітальний ремонт всього житлового фонду міста чи майже вдесятеро більше чим на оздоровлення та відпочинок дітей на 2010-2013 роки.

При цьому – відсутні будь які юридичні механізми відповідальності, що якщо забудовник потім не створить там нічого інноваційного, а продасть всю збудовану нерухомість під офіси «купи-продайок», то якось вдасться з нього повернути ці 216 млн. бюджетних гривеників. Жодних гарантій і механізмів.

Але, самим страшним, для нас, киян є те, що кошти громади міста мають бути витрачені у забудову, яка взагалі до Києва немає жодного відношення!!! І що ще гірше, в подальшому призведе до різкого зменшення податкових надходжень у міський бюджет.

Справа в тому, що дійсно, в свій час, ця земельна ділянка виділялась сумнівним рішенням Київради, проте, як слідує з листа Коцюбинської селищної ради від 23.05.13 № 04.24/6 – в 2010 році, рішенням Селищної ради смт. Коцюбинське, Київської області, від 15.09.2010 № 153 "Про затвердження Генерального плану смт. Коцюбинське", вказана земельна ділянка була віднесена до земель цього селища. Це рішення було оскаржене прокуратурою в судах, проте вищі судові інстанції України прокуратурі в задоволенні позовів відмовили, а рішення селищної ради смт. Коцюбинське залишили в силі. Чим, остаточно узаконили його. http://reyestr.court.gov.ua/Review/29400165 http://reyestr.court.gov.ua/Review/28245848 Тобто, з 2010 року ця ділянка не є Київ.

Те, що у міста відкусили шмат землі, нам не подобається, але є рішення вищих судових інстанцій і вони остаточні і нікуди тут не дінешся. Проте, в бюджеті маленького селища Коцюбинське таких величезних коштів для халяви просто немає, тому «чисто по наглому» їх вирішили «потягти» у сусіднього Києва. На таких же самих «правових підставах» могли і з бюджету Харкова чи Одеси. Молодці – Остап Бендер відпочиває.

І це ще не все. Згідно п.63.3, ст. 63 Податкового кодексу України всі фірми, які переїдуть з Києва у Коцюбинське, повинні будуть стати на податковий облік у Київській області – і саме туди сплачувати податки. А враховуючи, що фірмам, які будуть там зареєстровані ще й збираються надати податкові пільги, то на податковий облік туди можуть переєструватись не лише ті фірми, які переїдуть туди з Києва, але і багато фірм, які фактично навіть і не переїжджатимуть.

Таким чином, реалізація цього проекту може призвести лише до суттєвого скорочення податкових надходжень до київського бюджету.

Ви скажете, що не можна витрачати бюджетні кошти у проекти, які містять виключно приватний, а не громадський інтерес – так то простим смертним неможна, але якщо проект «мутить» реальний пацан з депутатською корочкою партії регіон, наприклад Вася Хмельницький, то йому можна. І напевно через це та через те, що з 216 халявних бюджетних мільйонів можна немало виділити «на вдячність» чиновникам, під цю аферу підписались досить «поважні» люди – уряд, Держінвестпроект України і Київська влада і це не дивлячись на те, що «прожект» відверто мутний і шкідливий для Києва.

Ну я розумію чого сюди вписався Каськів із своїм Держінвестпроектом. Майже всі його «проекти» - це «мильні бульбашки» і всі – творча «переробка» бюджетного бабла, чого вартий лише один «Повітряний експрес». По ньому зрозуміло - він «по жізні» зіц-прєдсєдатєль. І після того, як буде «пережовано» останній бюджетний мільйон і останній позичений долар, Касю зроблять цапом-відбувайлом і він ще багато років буде розказувати співкамерникам – «як він сидів при Керенському». Хоча можливі і гірші варіанти, включно до «безглуздого самогубства».

Але я ніяк не можу зрозуміти – навіщо в аферу «вписується» Попов, який начебто планує висуватись на мера і якому ця афера бонусів явно не принесе.

Але те, що це афера, розуміє і Попов, тому що коли я намагався отримати інформацію про зміст договору, які уклала Київська держадміністрація щодо цього «прожекту», то мені відповіли, що це приватна комерційна інформація Сашки Попова і те, як він розпоряджається Київською землею і коштами громади, всяких сторонніх – киян, нехай не колише.

Шановний Олександре Павловичу, скажіть будь ластка – а хто Вам дозволив проводити якісь інвестиційні конкурси на забудову території - яка до Києва (а значить і До Вашої посадової компетенції), немає жодного відношення? Хто Вам дозволив «тринькати» на це колосальні кошти, які належать не Вам, а громаді міста, і які ніколи не повернуться до бюджету? Хто дозволив лобіювати невигідний місту проект, який призведе до відтоку з міста платників податків і суттєвому зменшенню податкових надходжень?

Хіба ми, кияни, давали вам на це дозвіл?
Оригінал на http://kiev.pravda.com.ua/columns/51bb05adb11bc/Лист Коцюбинської с.р.
Лист Коцюбинської с.р.1
кмда відмова по біоніку

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 3 comments